Přihlášení

Kalendář akcí

<< Červenec 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Anketa

Zatím nejsou žádné ankety.


Street law


Garant předmětu: prof. JUDr. Gerloch Aleš, CSc.
Vyučující: JUDr. Mgr. Urban Michal

Důležité upozornění: Předmět je vyučován každý semestr pro novou skupinu 15 studentů

Předmět Právní praxe na středních školách I. (Street Law) přibližuje studentům problematiku práva prostřednictvím jejich zapojení do výuky práva na vybraných středních školách. Jedná se o v ČR nepříliš obvyklý, v zahraničí ovšem velmi rozšířený způsob výuky práva, který umožňuje studentům dobře vnímat propojení mezi právní teorií a praxí, učí je kriticky přemýšlet, kultivovaně diskutovat, spolupracovat v malých týmech, vysvětlovat právní otázky laikům a pomáhá jim lépe porozumět systému fungování práva i jeho vybraným odvětvím. Předmět vychází z dlouholetých zkušeností s výukou Street Law, které jsou shrnuty zejména v publikaci Právo pro každého, kterou vydala o.p.s. Partners Czech (viz: Link).

Předmět je rozdělen do tří částí, přičemž v první jsou studenti seznámeni se základy didaktiky práva a připraveni na praxi na středních školách, ve druhé se po trojicích účastní výuky práva na vybraných středních školách a ve třetí probíhá společné reflektování získaných zkušeností. Každá z těchto částí trvá zhruba jeden měsíc a je vedena vyučujícím. Předmět počítá s aktivním zapojením studentů a v době praxí je časově poměrně náročný (studenti budou učit cca. 2 hodiny týdně po dobu cca. 4 týdnů s tím, že hodiny budou chystat studenti společně a zpravidla po každé odučené hodině bude následovat i společný rozbor dané hodiny). Příslušnou střední školu, na které budou studenti vyučovat, si mohou po dohodě s vyučujícím vybrat studenti sami, předběžně je nicméně dohodnuta spolupráce s Gymnáziem Jana Nerudy a Gymnáziem Jana Keplera.

Na předmět je možné se hlásit pouze prostřednictvím emailu vyučujícího (urbanm@prf.cuni.cz), konkrétní termín uzávěrky přihlášek je zveřejňován v aktualitách na stránkách Katedry teorie práva a zpravidla o 3 týdny předchází zápis do předmětů pomocí ISu. Současně s přihláškou je třeba zaslat stručný popis toho, proč máte o tento předmět zájem, případně jaké jsou vaše relevantní předchozí zkušenosti (dohromady cca. 2000 znaků). Zároveň uveďte i ročník studia a fakultu, kterou studujete. Informaci o zařazení či nezařazení do kurzu obdržíte na mail, ze kterého přihlášku odešlete. Pokud vám vyhodnocení nepřijde, ozvěte se neprodleně na mail vyučujícího.

Bližší představu o tom, jak předmět vypadá, můžete získat například z fotek, které na stránkách Práva pro praxi najdete (Stačí kliknout zde).

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.06 sekund
22,252,586 návštěv