Přihlášení

Kalendář akcí

<< Červen 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Anketa

Zatím nejsou žádné ankety.


Lawyering Skills Module


Garantka předmětu: PhDr. Marta Chromá, Ph.D.

1. Essentials of Legal Writing

Předmět je určen studentům 3., 4. a 5. ročníku s dobrou znalostí angličtiny, kteří si chtějí zdokonalit své dovednosti v psaném anglickém právnickém jazyce. Cílem předmětu je seznámit studenty se základními postupy, které podmiňují dobrou úroveň jejich písemného projevu v právních oblastech. Studenti si tak mohou uvědomit, jak se obsah a forma písemného projevu vzájemně podmiňují a jakými jazykovými a formálními prostředky lze jasně a srozumitelně sdělit zamýšlený obsah jak (právně) poučenému tak nepoučenému příjemci informace (písemná komunikace právník-právník a právník-klient laik).

Semestr: zimní
Časová dotace: 2 hodiny týdně
Vyučující: učitelé KJ
Zkouška: hodnocení všech písemných úkolů zadaných v průběhu semestru

2. LegalWriting

The purpose of this course "Legal Writing: basic concepts in the commercial setting" is to expand students´ writing skills in the legal area. The basic subject-area is the law of commercial contracts and transactions and the law of companies: Structuring and Drafting Contracts; Due diligence (checklist); Mergers and Acquisitions: Sample Share Purchase Agreement; Representations and Warranties; Securities: Prospectus; Real Estate: Sample Real Estate Purchase Agreement; Sample Loan Agreement

Semestr: letní
Časová dotace: 2 hodiny týdně
Vyučující: White&Case Prague Office partners
Zkouška: hodnocení všech písemných úkolů zadaných v průběhu semestru

3. LW-Anatomy of Business Transactions

Subject Matter of the Course:
- Walking the participants through various stages of a transaction (acquisition, financing, litigation);
- Simulation of practical situations occurring in real life of a transaction with the requirement to draft and negotiate various documents; and
- Basic theory of negotiation, social skills and communication of a lawyer.
Special Rules: (a) (Some) assignments to be completed prior to the next class; (b) Active and regular participation is expected; (c) Best participants to be evaluated on their performance following each class.

Semestr: zimní
Časová dotace: 2 hodiny týdně
Vyučující: White&Case Prague Office partners
Zkouška: hodnocení všech úkolů zadaných v průběhu semestru

4. Legal reasoning: First Amendment

Předmět se zaměří na První dodatek Ústavy USA, který zaujímá v americkém právu velmi důležité, i když kontroverzní postavení. První dodatek zakazuje, aby byly přijímány zákony bránící náboženské svobodě, omezující svobodu slova a tisku. Budou analyzovány klíčové případy projednávané Nejvyšším soudem USA včetně právní argumentace a názorů soudců. Cílem je seznámit studenty s přístupem k výkladu Ústavy v USA, s podstatnými argumenty, které mohou ovlivnit řešení případů v budoucnu, a naučit studenty pracovat se složitým jazykem americké judikatury. Podstatou je, aby se studenti naučili kriticky analyzovat argumenty protistrany a efektivně a kompetentně prezentovat svůj názor.

Semestr: zimní
Časová dotace: 2 hodiny týdně
Vyučující: učitelé KJ
Zkouška: závěrečný písemný test

5. Legal Argumentation: First Amendment Issues in Context

The objective of this course is to improve legal reasoning and argumentation skills through analysing and arguing cases concerning the First Amendment of the U.S. Constitution, which protects freedom of expression and freedom of religion. In order to register for this course, it is required to have already successfully passed the course entitled "Legal Reasoning: First Amendment Case Law". Topics covered in this course include the placing of religious symbols in public places, regulating the time and manner of expression, regulation of obscenity, free speech rights of employees, and regulation of commercial speech.

Semestr: letní
Časová dotace: 2 hodiny týdně
Vyučující: učitelé KJ
Zkouška: závěrečný písemný test

6. Presentation Skills for Lawyers

1. What makes a good presentation;
2. Structure of presentations
3.Language of presentations;
4. Guided presentation practice;
5. Giving and getting feedback;
6.Using visuals and equipment (OHP, data projector);
7.Dealing with questions - asking and answering;
8. Informal presentation practice

Semestr: zimní, letní
Časová dotace: 2 hodiny týdně
Vyučující: učitelé KJ
Zkouška: závěrečná prezentace
Vygenerované za: 0.07 sekund
22,259,342 návštěv