Přihlášení

Kalendář akcí

<< Červenec 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Anketa

Zatím nejsou žádné ankety.


Odborná praxe v neziskových organizacích v oblasti životního prostředí


Garant předmětu: Prof. JUDr. Milan Damohorský, DrSc., Doc. JUDr. Vojtěch Stejskal, Ph.D. Vyučující: doc. JUDr. Vojtěch Stejskal, Ph.D.

Povinně volitelný předmět poskytuje studentům možnost seznámit se s nestátními neziskovými organizacemi, působícími v oblasti ochrany životního prostředí, především na úseku ochrany přírody a krajiny. Jedná se o ty studenty, kteří mají hlubší zájem o právo životního prostředí, zemědělské a pozemkové právo a související obory.

Jedná se o zhruba 3 – 4 hodiny praxe jednou za týden (celkově nejméně 20-30 hodin dle dohody) v zimním semestru. Odbornou praxi organizuje v rámci curriculum PFUK katedra práva životního prostředí od akademického roku (2011/2012) jako pilotní ročník.

Studenti se pod vedením zkušeného pracovníka organizace (mentora) seznamují s chodem nevládní neziskové organizace, s náplní její činnosti, účastní se odborných jednání organizace a sami či ve dvojicích pod dohledem mentora pracují na případu konkrétního připomínkového řízení k návrhům nové legislativy či správního nebo soudního řízení, kterého se organizace jako účastník řízení účastní (například vypracovat podání s ohledem na právní rozbor případu). Studenti tedy pracují s konkrétními živými případy.

Odborná praxe takto prohlubuje znalosti získané v rámci předmětu společného povinného základu Právo životního prostředí I. a II. (v rámci něhož se na seminářích již modelové případy probírají) a přidává se k nim hlubokou znalost praxe oblasti ochrany životního prostředí, přírody a krajiny, živočichů, apod. na vybraném úseku v České republice. Vhodný je tedy pro studenty 5. ročníku. Zpětnou vazbu student získává jednak od mentora a jednak od příslušného vyučujícího PFUK v Praze, který nad průběhem praxe dohlíží (Doc. JUDr. Vojtěch Stejskal, Ph.D.). Na závěr praxe student vypracovává závěrečnou seminární práci.

V příslušné sekci pod záložkou "Ke stažení" naleznete Zprávu o pilotním ročníku praxe v nevládních neziskových organizacích v ochraně životního prostředí za zimní semestr 2011/12.
Vygenerované za: 0.06 sekund
22,251,759 návštěv